Iker Romero (levo) je domačim nasul 9 golov. Foto: epa
Dragan Škrbić se je po udarcu Ortege znašel na tleh. Foto: RTV Slo
Aleš Pajovič se ni vpisal med strelce. Foto: RTV Slo

Večji del prvega polčasa sta bili moštvi tesno skupaj, nato pa so domači pred odmorom ušli na 14:10. Na začetku 2. dela je Ciudad povedel s 16:11, kar je bila najvišja prednost na tekmi. Tedaj se je razigral Iker Romero, ki je Barco vrnil v igro. V končnici sta se moštvi izmenjavali v vodstvu, tehtnico pa je na domačo stran nagnil Mariano Ortega z golom pol minute pred koncem.

Na koncu se je zgodil incident, v katerem je najprej Ortega "knockoutiral" Dragana Škrbića, ki je nato, ležeč na tleh, od Didierta Dinarta prejel še brco v rebra. Francoska sodnika Bord in Buy nista kaznovala obeh petelinov. Od slovenskih predstavnikov je bil uspešnejši Luka Žvižej, ki je dosegel en gol, medtem ko je strelska statistika Aleša Pajoviča ostala prazna. Povratna tekma bo 7. maja ob 17.00.

Ciudad Real: Hombrados, Trives, Prieto, Kallman 4, Perez, Pajovič, Ortega 3, Dujšebajev 1, Stefansson 3 (1), Džomba 3 (2), Urios 3, Zaky 5 (4), Jacobssen 2, Entrerrios 4, Dinart, Fort.

Barcelona: Šepkin, O'Callaghan 2, Tomas 3 (2), Puig 1, Hernandez, Fernandez 3, Perič, Barrufet, Romero 9, Nagy 2, Jeppesen 4, Škrbič 2, Žvižej 1, Dominikovič.

Sedemmetrovke: Ciudad Real 11 (7), Barcelona 2 (2).

Izključitve: Ciudad Real 8, Barcelona 16 minut.