Matjaž Brumen se je uspešno vrnil po poškodbi zaradi katere je izpustil večino prejšnje sezone. Foto: RTV SLO

Madžari, pri katerih brani nekdanji Celjan Dejan Perić, so stik držali le do polčasa (17:16). V drugem delu je v vratih zablestel Aljoša Rezar (14 obramb), mrežo pa je na drugi strani neusmiljeno polnil Matjaž Brumen (9 zadetkov). V 55. minuti je bilo že 40:25.

Drugi najučinkovitejši v vrstah varovancev Kasima Kamenice je bil s šestimi zadetki Edvard Kokšarov, po štiri pa so dosegli Renato Sulič, Sergej Harbok in Dragan Gajič. Pri Madžarih je šest golov zabil Kubanec Carlos Perez.

V dvoboju za 3. mesto je Zagreb s 33:28 premagal Bologno. Dan prej so bili Celjani boljši od Italijanov s 32:29 (16:17), Madžari pa so po izvajanju sedemmetrovk ugnali Hrvate s 33:28 (27:27, 11:11).

Za najboljšega vratarja turnirja so izbrali Dušana Podpečana (Celje Pivovarna Laško), najboljši igralec je Matjaž Brumen (Celje Pivovarna Laško), najboljši strelec pa igralec Bologne Petras Raupenas.