Obračun v dvorani Marof se je končal brez zmagovalca. Domačim je točko priboril Jernej Papež (desno), ki je v zgornji akciji ustavljal Anteja Kaleba. Foto: RK Krka
Celjani v Ribnici zmagali s +10

Varovanci nekdanjega slovenskega selektorja Borisa Denića so v prvem polčasu obračuna v dvorani Marof prevladovali na igrišču in na odmor odšli z lepo prednostjo 21:14.

Tudi v 50. minuti je ob vodstvu z 29:24 kazalo na zmago gostov, a se jim je nato ustavilo. Domači so se na krilih Jana Jurečiča, ki je dosegel kar 15 golov, v 56. minuti približali le na gol zaostanka (29:30). Sledila je napeta končnica, v kateri je točko domačim zagotovil Jernej Papež.

"Pivovarjem" uspela generalka za Bešiktaš
Državni prvaki iz Celja so s 36:26 zmagali v Ribnici, potem ko so odpor domačinov zlomili v drugi polovici tekme. Ob 54. zaporedni zmagi v državnem prvenstvu je strelsko najbolj blestel Luka Žvižej z 11 goli. "Pivovarji" so tako uspešno opravili generalko pred sobotno uvodno tekmo v Ligi prvakov, ko se bodo v Carigradu pomerili z Bešiktašem.

Gladka zmaga Gorenja
Tudi Velenjčani so zanesljivo zmagali, in sicer so s 34:18 ugnali Izolo. Rok Golčar, Niko Medved in Mario Šoštarič so dosegli po pet golov.