Vladan Matić je bil (kot igralec) tudi član reprezentance Srbije in Črne Gore. Zbral je 105 nastopov, leta 2000 je na olimpijskih igrah v Sydneyu osvojil četrto mesto, na dveh svetovnih prvenstvih pa je zasedel tretje mesto. Foto: EPA

Matič si je igro svojih bodočih varovancev ogledal na preteklem finalnem turnirju slovenskega pokala: "Videl sem, da ima ta mlada ekipa velik potencial in da potrebuje le nekaj izkušenih okrepitev na najšibkejših mestih. Poiskali bomo dobre igralce, vendar ne želimo velikih zvezd. Iz mladih domačih igralcev in od teh dobrih, ki bi jih še pripeljali, želimo namreč narediti velike zvezde ter odlične igralce."

Pri Pick Szegedu najprej igralec, nato trener
Matič je v igralski karieri nastopal za tri klube, za Crveno Zvezdo, Partizan in Pick Szeged, kjer se je po šestih sezonah igranja uspešno preizkusil tudi kot trener ter takoj osvojil naslov madžarskega prvaka. Naslednjo sezono se je v Ligi prvakov v prvem delu srečal z Gorenjem (obakrat je zmagal), v drugem delu pa se je pomeril s Celjem Pivovarno Laško. Doma je zmagal za en gol, v Celju pa izgubil za pet.

Nazadnje pri Ferencvarošu
Leta 2009 se je po nepričakovanem porazu v domačem prvenstvu sporazumno razšel s Pick Szegedom, ki se je pozneje znašel tudi v velikih finančnih težavah. Le dva tedna pozneje je že imel nov klub in zadnje leto in pol je trener Ferencvaroša, ki mu je v prvi sezoni uspelo zagotoviti obstanek v prvi ligi, letos pa se je zavihtel kar na tretje mesto. V pokalnem tekmovanju je izločil svoje nekdanje delodajalce, Pick Szeged.