Matjaž Tominec je že drugič v sezoni moral priznati premoč Rusom. Foto: MMC RTV SLO
Matjaž Brumen

Ruski prvaki so povsem zasluženo še drugič v letošnji sezoni zanesljivo premagali Koprčane, ki bi ob le eni zmagi s petih tekem tretje mesto v skupini E Lige prvakov zasedli ob dveh porazih Portlanda v zadnjih krogih. Najprej v nedeljo pri Steaui in nato še proti Koprčanom v Pamploni.

Že ob odmoru vse rešeno
Če so bili slovenski podprvaki v prvem obračunu v Bonifiki v igri za zmago vse do 40. minute, je bilo na povratnem obračunu že ob odmoru praktično vse rešeno.

Medvedi so vodili za sedem (17:10), potem ko so si hitro nabrali tri zadetke prednosti in pridno višali vodstvo. Na začetku prvega polčasa je s protinapadi koprsko mrežo polnil Dmitrij Kovaljev (3 goli), v nadaljevanju pa je bil s streli od daleč neustavljiv Aleksej Kamanim (4). Na koncu je bil prvi domači strelec (8). V koprskih vratih je Darko Stanić zaustavil le tri strele.

V nadaljevanju so gostitelji mirno in suvereno zadržali prednost. Na koprsko znižanje 20:23 so hitro odgovorili in povedli že tudi za deset (31:21). Gostitelji so nekoliko popustili v zadnjih minutah, kar so gostje izkoristili za znižanje vodstva. Vratarski dvojec Vončina-Stanić je skupaj zbral le devet obramb, Alen Blažević je bil v drugem polčasu, ko je tudi zabil vseh osem golov, prava poživitev v napadu.