Aljoša Rezar
Celjani imajo za prvim mestom zdaj 4 točke zaostanka. Foto: RTV SLO
Rokometni derbi brez zmagovalca

Po izenačenem začetku (3:2 za Koper) so gostje s štirimi zaporednimi zadetki v 11. minuti povedli s 6:3. Prednost so nekaj časa uspešno branili zaradi velikega števila izgubljenih žog. Gorenje je še v 19. minuti vodilo z 10:7, a so jih gostitelji v dveh minutah ujeli s tremi zaporednimi zadetki. Koprčane je v igri držal razpoloženi Matjaž Brumen, ki je do polčasa (14:14) dosegel vseh svojih pet zadetkov.

V drugem polčasu sta se ekipi vseskozi menjavali v vodstvu. V zadnji minuti je Alen Blažević gostitelje popeljal v vodstvo s 26:25. Na nasprotni strani je Ivan Čupić s sedemmetrovko postavil izid tekme. Dve sekundi pred koncem je Blažević zapravil zadnji strel.

Koper je tako na vrhu lestvice ohranil točko prednosti pred Gorenjem. Velenjčani so edino tekmo izgubili že v 1. krogu, ko so v svoji dvorani klonili ravno proti Kopru (31:27). Celje Pivovarna Laško je v svoji dvorani zlahka ugnal Rudar z 39:26 in zaostanek za vodilnim Koprom znižal na štiri točke.