Milorad Krivokapić je v prvem polčasu Kopru prinesel otipljivejše vodstvo. Foto: MMC RTV SLO

V 13. minuti je bil izid izenačen na 10, takrat pa so pobudo prevzeli državni prvaki. Milorad Krivokapić je po drugem zaporednem golu v 20. minuti zvišal na 15:11. V prvem polčasu so gledalci pogrešali ostrejšo igro v obrambi, saj ni bilo niti ene izključitve. Gorenje je v nadaljevanju zaigralo bolje in v 43. minuti izenačilo na 26, po dveh zadetkih razpoloženega Fahrudina Melića pa povedlo s 26:28.

Izid je bil spet izenačen pri 30:30, gostom pa je uspelo hitro pobegniti za dva zadetka. Toda v dveh napadih je Koprčanom uspelo izenačiti, Dejan Bombač pa je na začetku zadnje minute dosegel gol za 35:34. Gorenje je izkoristilo zadnji napad, z devetih metrov je vratarja Gorazda Škofa premagal Marko Bezjak.