Vid Kavtičnik je vse štiri zadetke dosegel v zadnjih 15 minutah. Foto: EPA
Frank von Behren
Frank von Behren je zadel v trenutkih, ko so Nemci napadali le s tremi rokometaši. Foto: EPA
Pascal Hens
Slovenci so dobro ustavili Pascala Hensa, ki je zgrešil vseh pet strelov. Foto: EPA
Torsten Jansen
Torsten Jansen je slovensko mrežo rešetal s protinapadov. Foto: EPA

Selektor Slavko Ivezič je tokrat tekmo le začel s Sergejem Rutenko, ki je dosegel prvih pet zadetkov (5:5), od tega je izkoristil štiri sedemmetrovke. Izid je bil zadnjič izenačen na 12, nato so Nemci pobegnili s štirimi zaporednimi zadetki. Enaka razlika je bila ob polčasu (20:16).

Dva gola s tremi igralci manj
Realno sliko o kvaliteti Slovenije smo videli na začetku drugega polčasa, ko je imela ob izidu 19:23 celo minuto kar tri igralce več. Najboljši slovenski mož Rutenka je najprej zastreljal najstrožjo kazen, nato pa so Nemci celo dosegli dva zadetka! Po izteku kazni je bil izid na semaforju 21:25.

Nemci vseeno niso bili tako superiorni. Nekaj svetlih trenutkov je pomenilo, da je Slovenija v 47. minuti izid celo izenačila na 27:27. Po obrambi Bena Lapajneta je Rutenka v protinapadu zadel le vratnico. Nemci so na drugi strani zadeli trikrat zapored in se spet odlepili. V sami končnici Slovenci niso imeli nobene možnosti za osvojitev vsaj točke, ki bi jih še držala v igri za polfinale. Po pričakovanih zmagah Francije in Španije pa je sanj tako konec.

Kje so slovenske hibe?
Slovenska reprezentanca je na svoji peti tekmi v Švici pokazala tiste slabosti, ki so jo "krasile" že na prejšnjih tekmah. Neverjetno veliko napak v napadu, ki so nasprotnikom omogočale številne protinapade. Nemci so le v prvem polčasu dosegli kar osem zadetkov na podoben način.

Slovenija že vrsto let slovi kot ena izmed boljših reprezentanc, ki se v napadu le redko odloči za igro na krožnega napadalca. Na letošnjem prvnestvu pa je slika še bolj porazna, saj sta Marko Oštir in Zoran Lubej na petih tekmah skupaj dosegla le pet zadetkov!

Naslednjo napako bi lahko iskali v igri na krilna položaja. Še na prvenstvu v Sloveniji 2004 je bil Vid Kavtičnik eno največjih odkritij prvenstva, dve leti kasneje pa je povsem potopljen v povprečju. Res pa je, da član idelane sedmerke izpred dveh let ne dobi uporabnih žog.

Izjavi po tekmi
Slavko Ivezič, slovenski selektor: "V dvoboju dveh enakovrednih tekmecev smo si želeli osvojiti dve točki, vendar je bila na nasprotni strani boljša ekipa. Našo zmagovito strategijo smo gradili na dobri obrambi, vendar ta ni bila na visoki ravni, o tem zgovorno pričajo številni zadetki v naši mreži. Po prikazanem si zmage nismo zaslužili."

Renato Vugrinec, igralec Slovenije: "Razočarani smo, izgubili smo pomembno tekmo. Zmage si nismo zaslužili, saj skozi celoten turnir ne delujemo kot ekipa. Igralci ne dihamo drug za drugega, pa tudi Nemčije ne moreš premagati, če ti zabija tri gole z dvema igralcema manj na igrišču."