Nemci ostajajo za Slovence kot zakleti. Dvakrat so bili od varovancev Toneta Tislja boljši že na evropskem prvenstvu.

Slovenci so začeli zelo dobro in po 20 minutah vodili z 12:9. Na odmor so odšli z enim zadetkom prednosti (17:16), sijajno pa nadaljevali tudi na začetku drugega dela (22:18, 24:19). Nato so se Nemci po zaslugi Stefana Kretzschmarja, Floriana Kehrmanna in vratarja Henninga Fritza le pobrali, v 57. minuti prvič prišli v vodstvo in na koncu slavili.

Slovenski selektor Tone Tiselj bo petnajsterico, ki bo Slovenijo zastopala v Atenah, določil danes. Na zadnji tekmi pred OI-jem niso igrali Zoran Lubej, Ognjen Backovič in Aleš Pajovič, najboljši strelec pa je bil Zoran Jovičič s sedmimi zadetki. Pri Nemcih sta Pascal Hens in Daniel Stephan mrežo zatresla po šestkrat.

V petek je bilo v Stuttgartu 33:27 (17:13).

Slovenci se bodo ponovno zbrali v sredo zjutraj na Brdu pri Kranju, naslednji dan zvečer pa odpotovali proti prizorišču olimpijskih iger.