Natalija Derepasko je bila tragična junakinja tekme. Foto: EPA
Izjavi Stefanišinove in Čotarja po porazu
Nürnberg slavil v Tivoliju

Če so se Ljubljančanke proti Sävehofu še izvlekle, jim proti čvrstim nemškim prvakinjam ni uspelo nadomestiti poškodovanih igralk. Resda se je vrnila Gabriella Kindl, zato pa je trener Bojan Čotar še kako pogrešal Tatjano Alizar, Marino Vergeljuk, Dijano Golubić, Tanjo Oder in Eszter Siti. Povrhu vsega se je že v 16. minuti poškodovala Andrea Lekić (udarec v glavo), ki pa jo je dokaj uspešno nadomestila 19-letna Maja Zrnec.

Sommerlundova nemška junakinja
Krimovke so v 2. polčasu (50. minuta) že vodile za štiri gole (26:22), a so jih nepopustljive Nemke, ki so bliskovito in učinkovito zaključevale napade, v 58. minuti ujele na 29:29. V dramatični končnici je 52 sekund pred koncem Maja Sommerlund s črte zadela za 31:30. Na drugi strani je mlada Zrnčeva, s 4 goli presenečenje tekme, izsilila sedemmetrovko vendar jo je Natalija Derepasko, sicer najboljša strelka tekme, grdo zgrešila.

Izjava Bojana Čotarja
"Po našem vodstvu s štirimi goli so Nemke izkoristile naše napake, ne vem pa, zakaj nismo napravili prekrška takoj po prehodu čez polovico, saj je bilo tako dogovorjeno in ne bi bilo teh lahkih golov. Ko človek izgublja, ni nikoli zadovoljen. Toda poudariti je treba, da smo že na začetku tekme izgubili Lekičevo, našo prvo organizatorko. Hkrati pa vse čestitke Maji Zrnec, saj je igrala zelo pogumno."

Krimovke sedaj čaka še ogorčen boj za prvi dve mesti v skupini, ki vodita v nadaljnje tekmovanje. Tretji krog proti Zvezdi Zvenigorodu bodo odigrale že v petek ob 15.00, v predmestju Moskve, Čehovu.