Čeprav je Gorenje vedelo, od kod preti največja nevarnost, je Blaž Janc, najboljši strelec sezone Lige Seha, že v prvem polčasu dosegel kar 10 golov. Foto: BoBo

Prikazali smo nekaj rokometa, ki si ga želimo igrati, to so hitri protinapadi in predvsem v prvem polčasu zelo dobra obramba. Na tekmi je bilo tudi kar nekaj zelo lepih potez in zadetkov in mislim, da je derbi upravičil svoj sloves. V prvem delu smo si nabrali lepo prednost, veliko po zaslugi igralca tekme, Blaža Janca, čeprav moram danes pohvaliti celotno ekipo. Si je pa Blaž ob koncu prvega dela privoščil neumnost, kar se ne sme dogajati. Velenje se je tu približalo in morali smo se potruditi, da smo ohranili prednost.

Branko Tamše, trener Celja Pivovarne Laško
Celjani podaljšali sušo Gorenja na 17 tekem
V Zlatorogu že videno: na derbiju zmaga Celja

V dvorani Zlatorog, kjer se je zbralo 1.400 gledalcev, je bilo ob polčasu 20:12. Gostitelji so v prvih 30 minutah narekovali silovit ritem, dosegli so dvajset zadetkov iz 24 strelov. Borut Mačkovšek je od prvih petih celjskih zadetkov dosegel tri, nato je bil neustavljiv Blaž Janc (10 do polčasa). Do vodstva z 8:3 je dosegel pet golov, po 24 minutah pa je z devetim golom prednost povišal na 18:9. Na koncu je dosegel 13 golov, senco nad odlično predstavo pa je vrgel le rumeni karton ob koncu prvega polčasa.

Gorenje se je v drugem polčasu najbolj približalo v 50. minuti, ko je Gregor Potočnik znižal na 27:22. Velenjčani so imeli tudi napad, po katerem bi lahko razliko znižali na štiri gole, a so bili neuspešni, nato pa je bil izključen še Potočnik in upov na preobrat je bilo konec.

Najboljši strelec Gorenja je bil Nejc Cehte s petimi goli.

Slovenski prvaki so niz neporaženosti proti večnim tekmecem iz Velenja podaljšali na 16 tekem. Gorenje je zadnjič zmagalo 4. decembra 2013.