Sergej Rutenka je v prvem polčasu zastreljal sedemmetrovko. Foto: EPA
Jure Natek
Jure Natek je ob koncu poskrbel za najvišjo slovensko prednost na tekmi. Foto: RTV SLO
Dušan Podpečan
Dušan Podpečan je v prvem delu zbral 12 obramb. Foto: EPA

Avstrijci so vodili le na začetku, največ za dva gola (4:2). Uspevala jim je predvsem igra na krožnega napadalca Patricka Fölserja, ki je do 9. minute dosegel tri zadetke. V 14. minuti so Slovenci prvič na tekmi povedli s 7:6, najvišjo prednost v prvem polčasu pa dosegli v 28. minuti, ko je Zoran Lubej s tretjim golom povišal na 14:10. Avstrijci so še pred odmorom vrnili udarec z delnim nizom 3:0. V prvem delu sta blestela oba vratarja. Na avstrijski strani je Nikola Marinovic zbral 13 obramb, Dušan Podpečan pa 12.

Do najvišje prednosti ob koncu
V drugem delu so varovanci Kasima Kamenice na začetku povedli za tri (17:14), žilavi gostitelji pa se niso predali in z golom Martina Abadirja izenačili. Dva gola Lubeja in prvi izkoriščen strel s sedmih metrov (Rutenka) so slovenske igralce znova popeljali do vodstva z 20:17. S povprečno igro so slovenski igralci ohranjali prednost treh zadetkov in jo prek Jureta Natka tik pred koncem povišali na šest (30:24).

V Nemčiji petič na SP-ju
V Celju so srebrni z EP-ja 2004 premagali tekmece s 36:26. Slovenska ekipa bo tako igrala na petem svetovnem prvenstvu, ki bo prihodnje leto v Nemčiji. Prvič se ga je udeležila leta 1995, nato pa se je z najboljšimi svetovnimi reprezentancami merila še v letih 2001, 2003 in 2005.