Rokometaši Ribnice so premagali Jeruzalem Ormož. Foto: Renata Pršina Jug/ MRK Krka

Nekaj manj kot dvomesečni premor zaradi svetovnega prvenstva v Franciji očitno ni bistveno spremenil razmerja moči na domačem prizorišču.

Na osrednji tekmi 17. kroga je Krka na kolena položila mariborski Branik. Novomeška ekipa je z enajsto zmago v sezoni zadržala tretje mesto, medtem ko mariborska zasedba ostaja na sredini prvenstvene lestvice.

Novomeščani niso dovolili vrnitve
Večji del prvega polčasa je minil v izenačeni igri, v sami končnici pa so na novomeškem parketu zagospodarili domači rokometaši. V 25. minuti so vodili s 14:13, v zadnjih petih minutah pa naredili delni izid 6:1 in na velik odmor odšli s prednostjo šestih golov (20:14). V drugi polovici tekme so imeli Dolenjci vse niti igre v svojih rokah, Štajerce so vseskozi držali na varni razdalji in z odločno predstavo onemogočili vse njihove poskuse po vrnitvi.