Vodilna ekipa državnega prvenstva iz Celja je že v BiH-u postavila temelje za preboj v tretji krog evropskega pokala, Gračanico je zapustila z osmimi goli prednosti.

V BiH-u je bilo vse v znamenju varovancev portugalskega strokovnjaka na klopi Celja Paula Pereire, ki so zelo hitro povedli z 9:1 in 13:3, kljub manjšim nihanjem v svoji igri pa so na veliki odmor odšli s prednostjo osmih golov (23:15).

Rokometaši iz knežjega mesta so imeli v drugem polčasu vse vajeti igre v svojih rokah, največ pa so vodili za enajst golov (36:25 in 37:26).

Pri Celjanih je bil najučinkovitejši Uroš Miličević s sedmimi goli, Tadej Mazej in Filip Rakita sta za zmago prispevala po pet zadetkov.

Novomeščani so imeli v nekoč rokometno mogočnem Šabcu priložnost, da si zagotovijo nastop v naslednjem krogu tretjega najmočnejšega klubskega tekmovanja na evropskih tleh. Po visokem vodstvu devetih golov so močno popustili, kljub temu pa so mesto v zahodni Srbiji zapustili z dvema goloma prednosti (30:32).

Varovanci novomeškega trenerja Mirka Skoka so bili v prvem polčasu za razred boljši od gostiteljev. Že v končnici so povedli za osem golov (17:9, 18:10), na začetku druge polovice tekme pa za devet (19:10, 22:13).

Nato so močno padli, gostitelji so se jim po delnem izidu 5:0 približali na vsega štiri gole (18:22). Novomeščani so se nato zbrali in v 49. minuti povedli s 27:19, v končnici dvoboja pa znova padli in tekmo končali s prednostjo dveh golov.

Pri rokometaših iz dolenjske prestolnice je bil najučinkovitejši Tilen Kukman z desetimi goli, Vojislav Vukić pa je za zmago prispeval šest zadetkov.