Gašper Marguč je spet najbolj blestel med Slovenci. Foto: RZS/Slavko Kolar
Denič ocenil turnir v Avstriji

Pomlajeni Slovenci so sicer najprej ugnali Grke, nato še Čehe, a gostitelji so bili pa prevelik zalogaj.

Slovenci so v prvi polovici prvega dela lovili gostitelje, v 16. minuti preko Gašperja Marguča pa prvič tudi prešli v vodstvo. Kljub mnogim Deničevim menjavam so Slovenci po izenačenju na 11 v 19. minuti z delnim nizom 3:0 prišli do prve otipljive prednosti, ki jim jo je uspelo zadržati vse do odmora - bilo je 15:19.

Razpad sistema je sledil v drugem polčasu. Gostje so v 34. minuti še vodili z 21:17, nato pa so Avstrijci v naslednjih osmih minutah dosegli kar sedem zadetkov zapored in v 42. minuti povedli s 24:21. Slovenska igra je razpadla, tehnične napake in neizkoriščeni streli na domača vrata pa so Avstrijcem omogočili hitre (pol)protinapade in preobrat v Kufsteinu. Slovencem se je v 49. minuti še uspelo približati na dva gola zaostanka (27:25), a so Avstrijci hitro odgovorili in pobegnili na 29:25, z delnim nizom 5:0 pa potrdili zmago.

Spet je bil najučinkovitejši Gašper Marguč, ki je tokrat dosegel pet golov, David Miklavčič je prispeval štiri.