Barbara Varlec je v prvem polčasu dosegla šest zadetkov, v drugem le še enega. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jelena Grubišić
Jelena Grubišić je zbrala 22 obramb, preden jo je ob koncu tekme zamenjala Sergeja Stefanišin. Foto: MMC RTV SLO
Marta Bon
Marta Bon je znova zapuščala dvorano z dvignjeno roko. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krimovke v Rusiji do 3. zmage

Prvi polčas v Čehovu se je za Ljubljančanke razpletel sanjsko. V vratih je blestela Jelena Grubišić s 15 obrambami, v napadu pa Barbara Varlec s šestimi zadetki. Rokometašica, ki je na začetku tedna sporočila, da bo v prihodnje igrala za srbsko reprezentanco, je z dvema goloma načela mrežo Rusinj in nato povišala vodstvo na 6:2.
Po 14 minutah je bil izid že 10:3, v zadnjih 10 minutah pa je razlika še naprej rasla. V 26. minuti je Varlečeva z "bombo" z devetih metrov zadela za 16:6, po izvrstnem prodoru, s katerim se je prebila na šestmetrsko črto, pa postavila tudi izid polčasa. Med 800 gledalci je bilo tudi nekaj slovenskih s košarkarjem Matjažem Smodišem na čelu in seveda so krimovke z aplavzom pospremili v slačilnico.
V drugem delu zadevali Lekićeva in Penezićeva
Zvezda je bolje začela drugi polčas in hitro znižala na 19:11. Gostiteljicam je z dvema goloma odgovorila Andrea Lekić (21:12), a s tem nalet Rusinj nikakor ni bil ustavljen. Polina Kuznjecova in Darja Gruzdeva sta polnili gol Krima in v 38. minuti je prednost znašala le še šest zadetkov (21:15). Sledili so edini zadetek Varlečeve v drugem delu, dve pomembni obrambi Grubišićeve in pa dva gola z igralko več, s čimer so slovenske prvakinje v 45. minuti znova lažje zadihale (25:16).
Dva natančna strela Andree Penezić sta krimovkam prinesla celo novo vodstvo s +10 (27:17). V 53. minuti se je zaostanek Rusinj z lobom Kuznjecove, kar je bil njen osmi gol, prepolovil (28:23), a sta pravočasno zobe znova pokazali Penezićeva in Lekićeva (30:23), Ljudmila Bodnjeva pa je odbila še zadnji napad gostiteljic z zadetkom za vodstvo z 31:26. Minuto in pol pred koncem so se varovanke Jevgenija Trefilova sicer približale na 31:28, a je bilo prepozno, da bi jim uspel popolni preobrat.
Izjava trenerke Krima Marte Bon:
"Vesele smo zmage, saj zmagati v Rusiji nikoli ni lahko. V prvem polčasu smo prikazale obrambo za učbenike, posledično so bili takšni tudi prehodi v napad. Vem, da smo z obrambno različico precej presenetile napad Zvezde, ki je pričakovala agresivno obrambo 5-1. Morda je bilo to ključno. Igrale pa smo res povezano, kombinatorno, hitro. Pokazale smo, da imamo moč tudi na gostujočih igriščih. Ob polčasu je bila želja, da nadaljujemo v istem ritmu, a psiha seveda naredi svoje. Zvezda je tudi spremenila igro in malo poskušala posnemati naš model."