Victor Tomas je bil v napadu izjemno razpoložen. Foto: EPA
Igor Vori
Igor Vori je takole prehitel Radoslava Stojanovika. Foto: EPA
David Koražija
David Koražija je v hitrem protinapadu znižal na 26:27. Foto: RTV SLO

Slovenski podprvak je z dobro in čvrsto igro dokazal, da si zasluži nastopanje v najelitnejšem rokometnem tekmovanju v Evropi. V prihodnje bo potrebno preprečiti številna nihanja, ki so plod premalo izkušenj. A z odličnim drugim polčasom smo prepričani, da Gold Club v konkurenci Hammarbyja in Panelliniosa lahko (vsaj) enakovredno kandidira za drugo mesto v skupini, ki še pelje v osmino finala.

Prva obramba šele v deveti minuti
Španski državni prvak je že od prve minute potegnil na vso moč, saj je že po dveh minutah povedel s 3:0. Za prvi gol Gold Cluba v Ligi prvakov je poskrbel Aljoša Štefančič, ki je znižal na 3:1.

Prvih deset minut je bilo za slovenske podprvake sila slabih, saj so zaostajali s 3:9. Hrpeljci so pred 3.000 gledalci v Kopru preveč rinili po sredini, kjer so trčili ob visok španski zid, gostje pa so s hitro in kombinatorno igro razbijali globoko obrambo 3-2-1. Mustafa Torlo je tako šele v 9. minuti obranil prvi strel.

V nadaljevanju se je odprlo tudi gostiteljem, ki so prek Stojanovika dosegli tri zadetke in se nasprotniku približali na 7:10. Zaključek prvega polčasa je spet pripadel Kataloncem, ki so tik ob koncu polčasa dosegli tudi najvišjo prednost v tem obdobju tekme (17:10, 18:11).

Neverjetno prebujenje
Na začetku drugega polčasa je bilo 12:20, sledilo pa je sanjskih 15 minut, ko se je Gold Club s serijo 8:1 celo približal na gol zaostanka in imel napad za izenačenje na 21:21. Španski trener je moral vzeti minuto odmora in osvežiti svoje igralce, ki so si spet priborili štiri zadetke prednosti (27:23). A Hrpeljci se še niso vdali. Po zaslugi razpoloženega vratarja Mustafe Torla in nekaj hitrih protinapadov so še v 56. minuti znižali na 26:27, a na koncu so prevladale španske izkušnje.

Lestvica
: HAMMARBY 1 1 0 0 37:23 2 BARCELONA 1 1 0 0 29:26 2 GOLD CLUB 1 0 0 1 26:29 0 PANELLINIOS 1 0 0 1 23:37 0