Draško Mrvaljević je bil s 6 zadetki prvi strelec Cimosa v Slovej Gradcu. Foto: MMC RTV SLO

Obračun v Slovenj Gradcu se je končal s 26:21 za Primorce, ki so se po nervoznem prvem polčasu (9:12) le zbrali in dobili nujno potrebno tekmo, čeprav je tudi res, da so gostitelji vodili le z 1:0.

Koper nadziral potek igre
V drugem polčasu pa so Koprčani hitro naredili razliko petih golov. Na sredini polčasa so jo nadgradili še za zadetek (19:13), v 48. minuti pa so si priigrali največjo prednost na tekmi (21:14) in s tem odločili dvoboj. Gostiteljem se je še uspelo približati na tri zadetke (19:22), a jim zmage Kopra ni uspelo ogroziti. Blestela sta vratarja Vončina in Jelen, ki sta vsak zbrala po več kot 20 obramb.

Komu prvi naslov prvakov?
Zadnji krog bo v četrtek postregel z derbijem v dvorani Bonifika, kjer se bosta letošnja vodilna slovenska rokometna kluba udarila za svoj prvi naslov slovenskega prvaka.

Trebnje lahko prehiti celo Celje
V Trebnjem sta Trimo in Slovan odločala o četrtem mestu prvenstvene razpredelnice. Potem ko so domači zmagali z več kot dvema goloma prednosti, je jasno, da bodo četrti Trebanjci, ki imajo celo možnost, da se z zmago v zadnjem krogu prebijejo na tretje mesto.