Trener Robert Beguš se je bolj kot s pripravo na tekmo najbrž ukvarjal z motivacijo igralk. Foto: MMC RTV SLO

V Tivoliju so Nemke zmagale s 24:21, ob tem da nobena od ekip ni blestela. Slovenske podprvakinje je v senci finančnih težav v prvem polčasu (9:11) reševala izvrstno razpoložena slovenska reprezentantka Maja Šon, ki je zabila sedem od devetih domačih golov, gostje med 12. in 23. minuto pa sploh niso zadele.

V drugem delu so imele Ljubljančanke dvakratno priložnost za izenačenje, a je v 49. in 54. minuti "nerodno" odigrala krožna napadalka Anja Argenti. Šonova je na koncu zabila 14 zadetkov.

Klubu je zaradi slabega finančnega položaja in s tem povezanega protesta igralk grozila celo odpoved tekme, a so si nato "zmajčice" premislile. Tivoli so v začetku sezone že zapustile Tanja Oder, Miša Marinček, Katja Čerenjak, Nuša Skutnik, Špela Kogovšek, Mateja Ivanc in Dolores Naglič.