Ivan Čupić je eden najbolj zaslužnih, da ima Gorenje lepe možnosti za prvi naslov državnega prvaka. Foto: MMC RTV SLO
Edi Kokšarov
Edi Kokšarov je edini rokometaš, ki v dresu Celja skoraj nikoli ne razočara. Tudi tokrat je bil najboljši strelec svojega moštva. Foto: MMC RTV SLO
Ose ušle iz gnezda v Celju

Na vrhu lestvice so zdaj Velenjčani in Koprčani, ki imajo po 27 točk, Celjani pa zaostajajo za štiri točke, pri tem pa so odigrali še tekmo več. Pivovarji so tako v zelo težkem položaju, da ubranijo naslov, kar pomeni, da se Liga prvakov vse bolj oddaljuje, saj v elitno evropsko tekmovanje letos pelje le prvo mesto.

Celje vodilo že za štiri
Začetek tekme je bil izenačen. Tako si nobena ekipa do 15. minute minute (ko je bilo 7:6 za gostitelje) ni priigrala več kot zadetek prednosti. Sledilo je sanjskih šest minut za prvake, ki so si s serijo 4:1 prvič nabrali štiri zadetke prednosti (11:7). V samem zaključku polčasa so se Velenjčani predramili in z dvema zadetkoma v zadnji minuti na odmor odšli z izidom 13:13. V prav zadnji sekundi polčasa je žogo z 10 metrov v gol zabil Matjaž Mlakar.

Čupić polnil domačo mrežo
Tudi drugi polčas so bolje začeli rumeno-zeleni, ki so v 34. minuti vodili še s 16:14. Izid je bil zadnjič izenačen v 43. minuti, ko je bilo 19:19. Velenjčani so na krilih Ivana Čupića (10 zadetkov) vse bolj bežali. Deset minut pozneje je bilo tako že 26:22 in ose so v samem zaključku brez težav obdržale lepo prednost.