Matjaž Brumen je bil z 11 goli najboljši strelec tekme. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Pred tednom dni so Koprčani v osmini finala pokala slavili s 27:21, tokrat pa po sobotnem remiju v Ligi prvakov niso imeli moči, da bi se zoperstavili spočitim in razpoloženim Velenjčanom, ki so se zaradi izbrisa Loke pred tekmo zavihteli na vrh prvenstvene lestvice.

"Ose" so vodile od prve minute naprej. Semafor je v prvem polčasu (16:11) kazal že +7 (15:8), pri čemer sta bila najbolj razpoložena Jure Dolenec in Klemen Cehte, ki sta dosegla po 5 golov. Tudi po odmoru Velenjčani niso popuščali. Njihova prednost ni bila nikoli manjša od 5 zadetkov. Gostujoči trener Fredi Radojković je pri 26:18 v 46. minuti zahteval minuto odmora, vendar ni pomagala. Ko je Matej Gaber v 55. minuti iz težkega položaja povišal na 30:22, dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Najboljši strelec pri domačih je bil Dolenec (10), medtem ko je pri gostih 11 zadetkov dosegel Matjaž Brumen.