Gorenje spet presenetilo

Velenjčani so v derbiju 21. kroga elitne lige v Rdeči dvorani premagali državne prvake s 26:25. Gorenje je novembra v Zlatorogu slavilo s 33:31. Gostitelji so blesteli predvsem v prvem polčasu, ko so igrali trdo obrambo, v vratih pa so imeli razpoloženega Matevža Skoka. Ob polčasu je bilo tako 16:11.

V nadaljevanju je 2.000 gledalcev videlo povratek Celja, ki so se vztrajno bližali, a v vodstvo niso zmogli. Državni prvaki so imeli zadnji napad za izenačenje, a je pri poskusu cepelina Sergej Harboj prestopil.

Prvi velenjski junak je bil Skok, ki je na koncu zbral 16 obramb. Pri gostiteljih je bil strelsko najbolj razpoložen Pavel Baškin z 9 zadetki. 28-letni Rus je bil še posebej zbran pri sedemmetrovkah, saj jih je izkoristil kar pet.