Gorenje je z zmago ujelo priključek z vrhom in bo v zadnjih 7 krogih poskušalo presenetiti vodilne Celjane in Koprčane. Foto: www.rk-gorenje.com
Gorazd Škof
Gorazd Škof je zbral 15 obramb, a je na koncu parket zapuščal sklonjene glave. Foto: MMC RTV SLO
Celjani klonili v Velenju

Celjani, ki so v Rdeči dvorani nastopili brez poškodovanega Edvarda Kokšarova, so držali korak le do 10. minute (4:4), nato pa so pobudo prevzeli domači. Ko so v 40. minuti povedli z 21:15, je kazalo na njihovo gladko zmago. Toda Celjani so na krilih odličnega vratarja Gorazda Škofa in s sedemmetrovko Srdžana Trivundže minuto pred koncem izenačili.

Boštjan Kavaš je "ose" povedel v novo vodstvo. Celjanom je ostalo še 15 sekund za izenačenje, a je Škof stekel v napad in tako zmedel soigralce, da so žogo vrgli v avt ...

Boj za dve vstopnici še ogorčen
Že sredi tedna je Cimos v primorskem derbiju s 34:32 premagal Gold Club. Koprčani za Celjani 7 krogov pred koncem zaostajajo dve točki. V boj za dve vstopnici, ki peljeta v Ligo prvakov, pa so se s tokratno zmago vmešali tudi Velenjčani. Še bo vroče ...