Aljoša Rezar je zbral 15 obramb. Foto: RTV SLO
Edi Kokšarov
Edi Kokšarov je kljub poškodbi stisnil zobe in bil med najboljšimi možmi na igrišču. Foto: RTV SLO
Slavko Ivezič
Slavko Ivezič je po porazu na Islandiji prijel krmilo celjske barke in jo popeljal čez vse čeri v drugi del. Foto: RTV SLO
Roman Pungartnik
Roman Pungartnik je na prvi tekmi (31:29) zabil 11 golov, tokrat jih je dosegel 5. Foto: RTV SLO

Prvi polčas ni bil obetaven. Celjani so sicer dobro začeli, povedli s 5:3, a so jih Nemci ujeli na 7:7. Gummersbach je nato ob številnih napak domačih v napadu v 18. minuti prvič povedel s 4 goli razlike (11:7).

Trener Celja Slavko Ivezič je namesto Gorazda Škofa v vrata poslal Aljošo Rezarja, ki je ubranil nekaj težkih strelov, kljub temu pa nezbranim in nervoznim domačinom ni uspelo izenačiti. Po 12:13 so imeli gostje v zadnji sekundi sedemmetrovko za 15. gol, a je Rezar ustavil poskus Momirja Ilića.

Življenjska predstava Rezarja
Gummersbach je bil vendarle ujet v 39. minuti, ko je David Špiler po samostojnem prodoru izenačil na 19:19. Gostje so še držali korak do 21:21, nato pa je na sceno stopil Rezar, ki je za sedem minut (43.-50.)zaklenil vrata, kar so njegovi soigralci izkoristili za delni izid 4:0 (dva gola celo z igralcem manj). Slovenski prvaki vodstva niso več izpustili iz rok, čeprav zadnjih 5 minut niso dosegli gola. Najboljšo partijo v celjskem dresu je odigral Igor Kos, ki je bil ob Edvardu Kokšarovu s 6 goli prvi strelec v domačem moštvu.

Drugi del, kjer bo najboljših 16 igralo v 4 skupinah, se bo začel februarja. Žreb skupin bo v torek na Dunaju.

Ivezič in Pungartnik enotna: Zmaga Celja zaslužena
Slavko Ivezič: "Zdaj bom lažje spal, saj je za mano deset najtežjih dni v življenju. Na prvi tekmi z Madžari smo se pobrali, vedeli pa smo, da nas čaka še težja tekma. Gummersbach je v 1. polčasu igral dobro in zlahka dosegel gole, toda ob odmoru smo se zbrali in odigrali precej bolje. Tako je bil zaključek lažji, na koncu smo zasluženo zmagali.

Roman Pungartnik: Po dolgem času sem spet igral tekmo doma proti Celju. Če bi lahko izbiral, si takšnega dvoboja ne bi izbral. Mislim, da smo ovrgli govorice, da se ne bomo borili. Celje je bilo pod pritiskom. Če bi zmagali mi, bi bila to lepa spodbuda za naprej, saj tukaj ne zmaguje veliko ekip. Na koncu je bila zmaga Celjanov zaslužena.