Celjani pričakovano niso imeli težav s Škofjeločani. Foto: Aleš Fevžer
Celjani obrambo naslova začeli z zmago

Srečanje med prvaki in novinci v ligi je bilo odločeno hitro, saj so si Celjani že po 20 minutah priigrali osem zadetkov prednosti, ki so jo nato le še povečevali. Pri zmagovalcih se je z osmimi goli najbolj izkazal Blaž Janc, sedem jih je dodal Miha Zarabec. Na drugi strani jih je Mario Cingesar prispeval pet.

Prvi izzivalec Celja Gorenje je imelo več dela pri drugem novincu v Slovenj Gradcu, kjer je slavilo s 33:28. Korošci so dobili prvi polčas s 16:15, v nadaljevanju pa so Velenjčani le uveljavili kvalitetno premoč. Pri domačih je z devetimi goli blestel Vid Levec.

Maribor Branik je zanesljivo zmagal v Sevnici (34:22). Mariborčani so večino dela opravili že do polčasa (17:10). Ante Kaleb in Žiga Mlakar sta dosegla po osem golov.

Na rokometni tekmi v Frankfurtu med moštvoma Rhein Neckar Löwnom in Hamburgom se je zbralo rekordnih 44.186 gledalcev. Prejšnja najboljša znamka je iz maja 2011, ko si je tekmo v Köbenhavnu med Köbenhavnom in Bjerringbro-Silkeborgom ogledalo 36.651 obiskovalcev.