Celje je s Kokšarovom za razred boljše moštvo, kar je trdoživi Rus tokrat spet dokazal. Foto: MMC RTV SLO
David Špiler
David Špiler je bil s 7 goli drugi strelec Celjanov. Foto: MMC RTV SLO
Boštjan Kavaš
Boštjan Kavaš (7) je bil ob Adnanu Harmandiću najušinkovitejši pri gostih. Foto: MMC RTV SLO
Celjani korak bližje naslovu

Junak srečanja je bil celjski kapetan Edvard Kokšarov, ki se je po poškodbi vrnil v velikem slogu, saj je zabil 14 golov, od tega 8 iz sedemmetrovk.

"Ose" v Zlatorogu brez Vukovića
Rus je do vodstva s 7:2 dosegel 5 golov. Pivovarji so v prvem polčasu (16:13) največ vodili s +5 (11:6). Gostje, ki so na dan tekme ostali brez prvega igralca Draga Vukovića, čigar oče je umrl, zato se je Hrvat vrnil domov, pa so se dvakrat približali na gol zaostanka.

Visoko vodstvo, nato pa znova padec
Na začetku drugega dela je Celjanom uspel delni niz 4:0 za 20:13. Ko je v 49. minuti po golu Mirsada Terzića prednost domačih narasla na 8 golov (27:19), je kazalo, da je odpor "os" zlomljen. Toda varovanci Ivice Obrvana se niso predali. Pridno so izkoriščali številne napake domačih v napadu, ki so očitno že menili, da je tekma odločena.

Špiler prevzel odgovornost
Tako je dobro minuto pred koncem Matjaž Mlakar znižal na gol zasotanka (28:27). Sledil je gol Davida Špilerja, na katerega je na drugi strani odgovoril Boštjan Kavaš (29:28). Celjanom je ostalo še nekaj sekund za zadnji napad, ki ga je ob igralcu manj (izključen je bil Alem Toskić), končal Špiler.

Gorenje odpadlo, Cimos še upa
Dva kroga pred koncem imajo branilci naslova tri točke prednosti pred Velenjčani, kar pomeni, da "ose" pivovarjev ob "normalnem" razpletu ne morejo več ujeti.

Celjani namreč v preostalih dveh krogih igrajo še z Jeruzalemom v gosteh in doma s Cimosom, ki se je prebil na drugo mesto po zmagi v Hrpeljah s 43:34. Varovanci Matjaža Tominca zaostajajo dve točki za Ivezičevo četo. Koprčani igrajo doma z Gorenjem, v zadnjem krogu pa prihajajo v Zlatorog.