Zvonimir Serdarušić in Uroš Zorman sta celjsko barko uspešno pripeljala mimo slovaških čeri. Foto: Reuters

Celjani so v Prešovu hitro prešli v vodstvo. Od 5:3, 9:5 do 12:9 ob odmoru. Drugi polčas so varovanci Zvonimirja Serdarušića odprli s 4 izgubljenimi žogami, kar so domači izkoristili in povedli s 13:12. A temu je sledil nov celjski niz za 16:14.

Stochl pokopal upe rojakov
Dobre štiri minute pred koncem je pivovarjem postalo "vroče", saj so zaostajali z 22:24. Tedaj je na sceno stopil slovaški vratar v celjskem dresu Richard Stochl, ki je zaklenil vrata in tekmo končal z 22 obrambami. Uroš Zorman je bil s 5 goli najboljši strelec gostov. Že v 1. polčasu se je težje poškodoval Nikola Kojić.

Trimo praznih rok iz Španije
Drugi slovenski predstavnik Trimo Trebnje je v Zaragozo odpotoval s prednostjo 9 golov (26:35), ki pa niso zadostovali za napredovanje, saj je Aragon zmagal za 11 (34:23). Pol minute pred koncem je Šved Robert Arrhenius povišal na 33:23. Sledil je trebanjski napad, a je domači vratar Inaki Malumbres ubranil poskus gostov.