Povratnik Uroš Zorman je ob Alešu Pajoviču in Renatu Vugrincu najzaslužnejši za dvojno krono Celjanov. Foto: Marko Madžarac
Zvonimir Serdarušić
Zvonimir Serdarušić je februarja prevzel moštvo od Toneta Tislja. "Noka" mora sedaj sestaviti konkurenčno ekipo za Ligo prvakov. Foto: EPA
Gorenje osvojilo drugo mesto

Celjani v Ormožu niso ničesar prepustili naključju. Že v 1. počasu so povedli z 10 goli prednosti, nato pa v nadaljevanju zlahka nadzirali potek tekme. Alem Toskić in Edvard Kokšarov sta dosegla po 9 golov. Najžlahtnejša lovorika se tako po letu dni domovanja v Velenju vrača v Celje, ki je pred tem osvojilo tudi pokal, tako da sezono končuje z dvojno krono. Pivovarji bodo naslednje leto ponovno zaigrali v Ligi prvakov.

Tekma med Trimom in Slovanom je bila zaradi tehničnih težav odpovedana, medtem ko bosta Gorenje in Cimos Koper v nedeljo obračunala za 2. mesto, ki vodi v Pokal EHF. V Pokalu PPZ bo igral pokalni finalist Klima Petek Maribor.

Gorenje tik pod vrhom
V Velenju so rokometaši Gorenja s 37:33 odpravili Cimos iz Kopra in si zagotovili končno drugo mesto. Po 9 zadetkov sta na obeh straneh dosegla Jure Natek in Matjaž Brumen.

V Ligi za obstanek je Slovenj Gradec s 33:27 premagal Krško in si zagotovil obstanek med elito.