Matjaž Brumen
Matjaž Brumen si po nekaj zgrešenih poskusih ni več upal streljati na vrata Obrada Ivezića in je šele v 55. minuti dosegel svoj prvi zadetek, ko je znižal na 24:27. Njegov zadetek za 29:30 je poskrbel za razburljive zadnje sekunde. Foto: www.rk-koper.si
Steaua znova boljša od Cimosa

S tem so možnosti, da bodo Koprčani osvojili vsaj 3. mesto v skupini E in ostali v evropskih pokalih, minimalne. Romuni so jih uspavali s počasno igro in izkoristili njihovo nezbranost v napadu. Obramba je bila slaba, v vsej tekmi ni bilo ene izključitve na domači strani! V drugem polčasu se je razlika večinoma gibala okrog štirih zadetkov, šele v zadnji minuti je Koper prišel na gol zaostanka, a je bilo že prepozno.

Na začetku sta se moštvi izmenjavali v vodstvu. Ko je Draško Mrvaljevič dosegel svoj četrti zadetek, je bilo 10:11, nato so gostje ušli in v 27. minuti je bilo 10:14. Od daleč je mrežo rešetal Stavrositu.

Tudi v drugem polčasu je bil Koper brez idej v napadu. Žoga je premalo krožila, preveč je bilo strelov na silo, vratar Obrad Ivezić je skupno zbral kar 18 obramb. Dvajset minut pred koncem je Steaua povedla s 15:20, vendar so se gostitelji v zadnji minuti po golu Matjaža Brumna približali na 29:30. Za točko je zmanjkalo časa.

"Igra nikakor ni stekla, priključka nismo mogli ujeti," je povedal Robert Konečnik.

V Bukarešti je Steaua zmagala z 28:26 in slovenski podprvaki so upali, da jih bodo na svojem terenu premagali vsaj za tri zadetke.