Tanja Dajčman ni bila prav nič nežna s Katjo Nyberg, ki pa je bila s 6 goli druga najbolj uspešna strelka v svoji ekipi.
Slovenski navijači so glasno spodbujali reprezentanco Slovenije vso tekmo.
Slovenija je na svetovnem prvenstvu prikazala veliko srce in napredek, kljub temu pa so naše rokometašice razočarane nad izgubljeno priložnost za Atene.
Francoska krožna napadalka Isabelle Wendling je dosegla pomemben zadetek pri zmagi nad Rusijo in uvrstitvijo v polfinale.
Rokometašice Ukrajine so madžarske kolegice lahko  zaustavljale le s pomočjo prekrškov.

Računica pred tekmo je bila jasna: za vsaj tretje mesto v skupini, ki pomeni tekmo za končno peto mesto in s tem pot v Atene, je bilo potrebno premagati Norveško. Reprezentanci sta se med seboj zadnjič pomerili na lanskem evropskem prvenstvu na Danskem, kjer so Norvežanke slavile s 34:24, nič kaj prijazna popotnica pred odločilno tekmo.

Varovanke Marte Bon so tekmo začele sila slabo, po 11. minuti je bilo 2:5 za nasprotnice, ki so sredi polčasa vodile še 6:9. Sledila je izjemna slovenska serija, s štirimi zaporednimi zadetki (tri je dosegla Olga Čečkova) so naše prvič povedle (10:9). V zaključku prvega polčasa si je Tanja Oder poškodovala gleženj in se na parket več ni vrnila. Kljub temu so naše z dvema zadetkoma Tanje Dajčman polčas dobile (14:13).

Drugih 30 minut se je spet začelo slabo. Skandinavke so z delnim izidom 6:2 pobegnile na tri zadetke razlike. Slovenke so imele v napadu ogromno težav pri postavljeni obrambi. Čvrste in visoke nasprotnice so dobro ustavile našo zunanjo linijo. 12 minut pred koncem je bilo že visokih 20:25. S tremi zaporednimi goli Nataše Derepasko so se naše približale na 23:26, a še slabih šest minut pred koncem je bilo na semaforju 24:28. Atene so bile res daleč.

Slovenski navijači niso obupali. Z glasnim navijanjem so iz svojih junakinj izvlekli še zadnje atome moči. Barbara Gorski se je razigrala, napad je stekel. Po golih Frešerjeve, Iličeve, Dolerjeve (zaradi poškodbe je igrala le nekaj zadnjih minut) in Dajčmanove je bilo 2 minuti in 35 sekund pred iztekom 28:28! Letalska karta za Grčijo je bila že na dosegu rok. Fanatična obramba je še vedno delovala, slovenskega zadetka pa žal več ni bilo, čeprav so imele naše kar dva napada za vodstvo. Najprej je poizkusila Silvana Ilič, po novi obrambi Gorskijeve se je v hitrem protinapadu znašla Mojca Derčar. 80 sekund pred iztekom je bila Cecilia Leganger, ki si kruh sicer služi v Krimu, uspešnejša od naše krožne napadalke, na drugi strani pa je Hynnejeva preprečila enega največjih preobratov.

Izjave po tekmi: zmanjkalo nam je športne sreče
Marta Bon, selektorka Slovenije: "Izgubili smo proti izjemno kakovostni reprezentanci, ki ima veliko izkušenj z največjih tekmovanj. V končnici tekme nam je zmanjkalo športne sreče, z njeno pomočjo bi se lahko uvrstili v končnico zaključnega turnirja."

Tanja Dajčman, igralka Slovenije: "Do zmage nam je manjkalo malo, zelo malo. Boginja sreče tokrat ni bila na naši strani, kljub temu pa nisem razočarana. Izgubili smo proti zelo kakovostni ekipi."

Thorir Hergeirsson, pomožni trener Norveške: "Slovenija, ki je v zadnjem letu naredila izjemen napredek, nam je nudila izjemno močan odpor. V končnicah obeh polčasov smo igrali zelo slabo, vendar se nam to na srečo ni maščevalo."

Norvežanke kljub zmagi ostale brez boja za medalje
V zadnji tekmi skupine 2 so Madžarke visoko premagale Ukrajino. Na koncu so imele tako Madžarska, Ukrajina kot Norveška po 7 točk. Ker pa je v polfinalu prostora le za 2 reprezentanci, je odločal medebojni krog. Madžarke so v sredo z Norvežankami remizirale in imele 3 točke, Ukrajina pa se je v polfinale uvrstila po zaslugi presenetljive zmage v prvi tekmi prvenstva prav proti Norveški. V soboto se bosta v polfinalu pomerila Madžarska in Južna Koreja, v drugem pa Francija in Ukrajina. Za peto mesto in zadnjo vozovnico za Atene se bosta udarili Norveška in Španija.

SLOVENIJA - NORVEŠKA 28:29 (14:13)