Jure Dolenec, ki bo v naslednji sezoni igral za Gorenje, je še enkrat več potrdil razkošen talent. Foto: RK Loka
David Miklavčič
Rokometaši Gorenja so na vrhu lestvice ohranili tri točke prednosti pred Cimosom. Foto: /www.rk-gorenje.com
Gorenje in Cimos Koper zmagala

Kapetan pivovarjev si je namreč na sredinem treningu poškodoval gleženj, zaradi česar bo počival 14 dni. Celjani so odlično začeli tekmo, povedli s 6:2, nato pa so domači izenačili na 8:8. Sledila je izenačena tekma, Loka pa je do odločilne prednosti prišla v končnici. Nerešljiva uganka za goste je bil Jure Dolenec, ki je zabil 14 golov, od tega polovico s sedmih metrov. Gašper Marguč je bil z 10 zadetki najučinkovitejši Celjan.

Gorenje boljše od Trima
Že med tednom je Gorenje s 34:28 odpravilo Trimo Trebnje. Gostitelji so povedli s 13:7, v končnici prvega polčasa pa nepričakovano popustili in gosti so se jim po zaslugi razpoloženega Staša Skubeta (skupaj je dosegel 11 zadetkov) približali na gol zaostanka. Na začetku drugega polčasa so Trebanjci držali korak do izida 18:16, nato pa klonili pod pritiskom Velenjčanov, ki so jim ušli na pet golov (21:16) in razliko varno držali v svojih rokah.

Cimos nadigral Maribor
Na drugi torkovi tekmi je Cimos z 31:22 slavil v Mariboru. Odločilen je bil 12-minutni strelski post domačih rokometašev, ko so Koprčani po zaostanku s 6:7 prešli v vodstvo z 12:7. Gostje so v drugem polčasu nadaljevali z enakim ritmom, za nameček pa se je pri Mariborčanih poškodoval Damir Batinović.