Dragan Gajič je Trebanjcem zabil devet golov. Foto: RTV SLO
Pričakovana finalista pokala

Celjani so na zaključnem turnirju v Velenju na prvi polfinalni tekmi z 31:20 premagali Trimo iz Trebnjega, Velenjčani pa na drugi s 40:28 novomeško Krko.

Branilci naslova so imeli s Trebanjci nekaj težav le v uvodnih minutah, nato pa s trdno obrambo in z razpoloženim Draganom Gajičem (9 golov) pobegnili na varno razdaljo. Že v 20. minuti je bilo 13:5. Najvišja prednost v drugem delu je bila 11 golov.

Tudi na drugi tekmi dvomov o zmagovalcu ni bilo. Resda so se Novomeščani držali do sredine prvega dela (10:9), nato pa je Miro Požun vzel minuto odmora, po kateri so Velenjčani stopili na plin. Ob polčasu je bilo +8, na koncu pa velikih +12.

Celje bo pokalno lovoriko naskakovalo 13-ič, Gorenje pa drugič. Finale bo v nedeljo ob 17.30 z neposrednim prenosom na Televiziji Slovenija.

CELJE PL - Trimo Trebnje 31:20 (16:11)
Gajič 9, Natek 5, Kokšarov 4; Miklavčič 4, Pribak in Cehte po 3.

Krka - GORENJE 28:40 (14:22)
Pekolj 5; Blaževič in Rezniček po 6, J. Dobelšek in Kavaš po 5.