Szuanna Pavlikne Lovasz se v sendviču med Dejo Doler, Vesno Puš in Špelo Cerar ni najbolje počutila.
Nemka Grit Jurack je bila uspešna v boju s kitajskimi rokometašicami.

Poraz je Slovenkam precej priprl vrata za uvrstitev v drugi del tekmovanja. Tja vodijo le prva tri mesta iz skupine D, varovanke Marte Bon pa bodo igrale še proti favoriziranim Dankam (sobota) in Nemkam (nedelja).

Po dveh lahkih nasprotnikih se je očitno pokazala prava vrednost Slovenije. Le začetne minute so bile obetavne (vodstvo 4:3 po zaslugi dveh golov Anje Frešer, nato pa so Madžarke hitro povedle z 9:5 in vodstvo držale do konca. Po minuti odmora in dveh golih Tanje Oder je bil zaostanek le še en gol, nato pa Slovenke niti številčne prednosti treh igralk niso znale izkoristiti. Zadnjič je bil izid tesen pri 18:17.

Odločilen je bil začetek drugega polčasa, ko je bilo v hipu 25:17 in nato že 29:18. Boj je bil izgubljen. Tako slabe igre slovenskih reprezentantk res nismo pričakovali. Edina svetla točka je bila Tanja Oder, ki je dosegla 10 golov.

V petek je na prvenstvu prost dan, v soboto pa bodo naše igrale proti Danski.

Izjave po tekmi:
Marta Bon, selektorka Slovenije: "Naleteli smo na zelo razpoložene tekmice. Madžarsko igro smo dobro naštudirali in se temeljito pripravili, vendar nam na dvoboju ni nič uspevalo. Zelo slabo smo igrali v obrambi, prav tako pa naši vratarki nista imeli svojega dne."

Deja Doler, igralka Slovenije: "Razočarale smo same sebe, verjetno tudi naše privržence. Skušale bomo pozabiti na dvoboj z Madžarkami in se osredotočiti na zadnji dve tekmi z Dankami in Nemkami."

Lajos Moscai, selektor Madžarske: "V prvem delu turnirja se še lovimo. Z Nemkami smo igrali slabo, s Slovenijo dobro, v naslednjih tekmah bomo vse to poravnali. Moje igralke so do potankosti izpolnjevale moje zamisli. Igrali smo zelo agresivno v obrambi, igra v napadu pa nam je bolj ali manj stekla. Slovenke so na igrišču delovale zelo utrujeno."

Poraz domačink
Najzanimivejši četrtkov dvoboj je bil v skupini A. V Splitu je morala Hrvaška priznati premoč Srbiji in Črni gori s 24:28 (14:15).

SKUPINA C:
UKRAJINA - TUNIZIJA 33:15 (15:7) NORVEŠKA - ARGENTINA 45:13 (19:8) ROMUNIJA - JAPONSKA 41:30 (19:14) Lestvica: ROMUNIJA 4 2 1 0 112:71 5 točk UKRAJINA 3 2 1 0 91:72 5 NORVEŠKA 3 2 0 1 101:68 4 JAPONSKA 3 2 0 1 84:81 4 TUNIZIJA 3 0 0 3 64:90 0 ARGENTINA 3 0 0 3 42:112 0

SKUPINA D:
SLOVENIJA - MADŽARSKA 25:38 (17:20) NEMČIJA - KITAJSKA 30:28 (15:17) DANSKA - SLONOK. OBALA 24:21 (10:11) Lestvica: DANSKA 3 2 1 0 73:61 5 točk NEMČIJA 3 2 1 0 80:75 5 MADŽARSKA 3 2 0 1 108:80 4 SLOVENIJA 3 2 0 1 91:92 4 KITAJSKA 3 0 0 3 74:93 0 SLONOK. OBALA 3 0 0 3 74:99 0