Miro Požun je bil po tekmi zelo razočaran. Foto: MMC RTV SLO
Momir Rnić
Nov boleč poraz Celjanov

Po sobotni odlični igri in zmagi nad Chamberyjem v Ligi prvakov je vse kazalo, da se Celjani prebujajo. Trebanjce so slovenski prvaki v uvodnem krogu premagali z 38:31, tokrat pa so doživeli boleč poraz.

Celjani so tekmo začeli zelo dobro, po zaslugi dobre obrambe in predvsem obramb vratarja Aljoše Rezarja so povedli s 4:1. Trimo je v 14. minuti prek Staša Skubeta, ki je zadel dvakrat zapored s strelom s tal, izenačil na 5:5. Ob polčasu so gostje že vodili (13:15).

V igro tudi Kokšarov, Pajovič in Zorman
300 gledalcev je v drugem polčasu pričakovalo nalet domače ekipe, a se je zgodilo prav obratno. Gostje so hitro prišli do vodstva s petimi zadetki (14:19). Miro Požun je vztrajno iskal razpoložene igralce, poškodovani Edo Kokšarov, Aleš Pajovič in Uroš Zorman niso bili predvideni za srečanje, a so vseeno morali zaigrati v drugem delu.

Gorenac potrdil zmago
Miro Alilović
je vstopil v vrata namesto Rezarja, ki mu v drugem delu ni steklo najbolje. Sledilo je nekaj celjskih minut, ko so z odlično igro v obrambi onemogočili goste in prišli do zaostanka za zadetek (25:26). Odgovorili so Skube, po izključitvi Petra Metličiča pa še Jure Sušin in Blaž Radelj (26:31). Požun je zahteval minuto odmora, Gajič je dobro minuto pred koncem znižal na zadetek zaostanka (31:32), a je Hrvat Goran Gorenac nato potrdil zmago Trima. Za konec je Dragan Gajić zgrešil še peti strel celjskega moštva s sedmih metrov.

Požun zelo razočaran
"To je katastrofa za naš klub. Tega si vsi skupaj enostavno ne bi smeli dovoliti. V tem trenutku ne morem povedati ničesar več. Ne vem, zdaj se počutim, kot da nisem naredil tistega, kar smo želeli, ko sem prišel v klub, in razmišljam o tem, da se letos ta zgodba konča," je povedal trener Celja Požun.