Silvana Ilič

Slovenke so z najboljšo igro na turnirju doslej visoko z 29:21 (15:7) premagale aktualne olimpijske in evropske prvakinje, rokometašice Danske. Pred odločilno tekmo proti Nemčiji so nakazale, da so iz pravega testa.

Aktualne olimpijske in evropske prvakinje Danke so naletele na izjemno razpoložene Slovenke, ki so vodile od samega začetka. V prvem polčasu so varovanke Marte Bon prikazale šolsko igro v obrambi. Danke so streljale le 12-krat, Miša Marinček pa je obranila pet strelov.

Novinki opravičili zaupanje Marte Bon
Slovenska selektorja je s postavitvijo Marinčkove v začetno postavo zadela v polno, odlično pa se je izkazala tudi Agnieszka Matuszewska, ki je zamenjala Natalijo Derepaskovo.

V drugem delu je Slovenija dobri obrambi dodala še domiselno igro v napadu. Skandinavke so se še ipirale do sredine drugega polčasa, a se jim ni uspelo približati. Slovenke so tokrat zadevale z vseh pozicij, izkazale pa so se tudi igralke s klopi. Za prikazano kapo dol!

Za napredovanje bo morala Slovenija v nedeljo premagati ali remizirati z Nemčijo. V primeru poraza bo potrebno počakati na rezultat tekme Madžarska - Danska. Slovenke bi v napredovale le v primeru zmage Madžark.

Temeljita priprava se je izplačala
Marta Bon, selektorka Slovenije: "Na Danke smo se temeljito pripravili in povsem onemogočili njihovo igro. Moje varovanke so prikazale odlično predstavo tako v napadu kot obrambi in do potankosti izpolnile vse naloge. Jutri je nov dan, na vrsti so Nemke."

Kim Jensen, pomočnik selektorja Danske: "Slovenske igralke so nas zasenčile v vseh prvinah, na njihovo igro pa v nobenem trenutku nismo našli pravega odgovora. Ne preostane nam nič drugega, kot da na nedeljski tekmi premagamo Madžarke in si preko njih zagotovimo uvrstitev v drugi del tekmovanja."

HRVAŠKA - FRANCIJA 20:28 (10:13)
SČG - BRAZILIJA 44:41 (19:23) Lestvica: FRANCIJA 4 4 0 0 122:73 8 točk ŠPANIJA 4 3 0 1 121:92 6 SČG 4 3 0 1 140:116 6 HRVAŠKA 4 2 0 2 114:93 4 BRAZILIJA 4 0 0 4 105:136 0 AVSTRALIJA 4 0 0 4 55:148 0