Matjaž Brumen je bil najbolj razpoložen v slovenski reprezentanci. Foto: RTV SLO
Vančo Dimovski
Krožni napadalec Gold Cluba Vančo Dimovski je odigral zelo dobro in bil s 7 goli prvi strelec Makedoncev. Foto: RTV SLO
Zoran Lubej
Zoran Lubej je na črti bil težak boj z ostrimi gosti. Foto: RTV SLO
V Skopje s 5 goli prednosti

Trdoživi Makedonci so v Mariboru še v 42. minuti vodili z 22:21, nato pa je le sledil preobrat. Dušan Podpečan, ki je v 2. polčasu zamenjal Gorazda Škofa, je ustavil nekaj težkih strelov, Matjaž Brumen pa je iz protinapadov polnil nasprotnikovo mrežo in bil na koncu z 9 goli (7 v 2. polčasu) prvi strelec tekme. Slovenci so imeli manj kot dve minuti pred iztekom igralca več in napad za +8, a so poceni prejeli dva gola, tako da bo na povratni tekmi v zloglasni skopski dvorani Kale še zelo vroče.

Zorman dobil komolec v vrat
V prvem polčasu so imeli varovanci Kasima Kamenice veliko težav z motiviranimi in grobimi Makedonci, ki so v 12. minuti ostali brez Branka Angelovskega, potem ko je ta s komolcem ustavil Uroša Zormana. Slednji nato do konca ni zabil niti gola. Slovenija je v 24. minuti povedla s plus 3 (12:9), a so gostje na krilih odličnega Naučeja Mojsovskega do odmora izenačili na 14. Skoraj polovico slovenskih zadetkov je dosegel Dragan Gajič (6).

Zaradi lažjih poškodb roke nista nastopila Vid Kavtičnik in Boštjan Kavaš, ki naj bi bila nared za povratno tekmo.

Kasim Kamenica, trener Slovenije:
Prednost petih golov je velika in ni velika. Na današnji tekmi se je videlo, da smo imeli premalo časa za uigravanje, nekateri igralci pa tudi niso prispevali svojega deleža. V Makedoniji nas čaka težko delo, saj ima domača reprezentanca lepo priložnost, da se po dolgih letih uvrsti na veliko tekmovanje.

Veselin Vujović, trener Makedonije:
V prvem polčasu smo igrali disciplinirano, v drugem pa nam je popustila zbranost. Naše številne napake so kakovostni Slovenci izkoristili. Zaostanek je velik in ga bo zelo težko nadoknaditi, vendar upanje umira zadnje.

Matjaž Brumen:
Naša zmaga je zaslužena, predvsem pa me veseli, da smo pravo igro pokazali v drugem polčasu. V Skopju nas čaka težko delo in veliko provokacij, še več kot na današnji tekmi.

RK: Angelovski 12., Jonoski 53./Makedonija

Povratna tekma bo v soboto, 16. junija, v skopski dvorani Kale. Zmagovalec se uvrsti na evropsko prvenstvo, ki bo med 17. in 27. januarjem 2008 na Norveškem.

LATVIJA - ČEŠKA 30:31

Francija, Španija, Danska, Hrvaška, Nemčija, Rusija in Norveška so že uvrščene na prvenstvo.