Matjaž Tominec je lahko zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Foto: RTV SLO
Rokometaši Cimosa nadigrali Lemgo

Rokometaši Cimosa iz Kopra so si pred povratno tekmo osmine finala Pokala EHF proti Lemgu priigrali pet zadetkov prednosti (34:29).
Koprčani, ki so v torek v državnem prvenstvu presenetljivo izgubili v Trbovljah, so začeli zelo motivirano, povedli z 2:0, po sedmih minutah pa z obrambo 3-2-1 vodili že s 7:1. Sedmouvrščeni ekipi nemške Bundeslige ni pomagala niti minuta odmora, saj je po novih dveh izgubljenih žogah zaostajala z 1:9. Po kratkem "oddihu" so gostitelji nadaljevali v silovitem tempu (16:7), a so gostje do odmora le zajeli sapo (18:13), ko so Koprčani naivno zapravili nekaj napadov.

V drugem delu so Nemci najprej znižali na 18:15, v 45. minuti je bilo spet +9 (28:19), s podobno dobro končnico kot v prvem polčasu pa je Lemgo poskrbel, da je pred povratnim srečanjem še vse odprto. Najboljši strelec v vrstah Cimosa je bil s sedmimi zadetki Denis Buntić, zanimivo pa je, da je dosegel prvih pet golov Kopra.