Krimovke se iz Koprivnice vračajo praznih rok. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Tone Tiselj
Tone Tiselj pisano zasedbo igralk še ni uigral. Foto: MMC RTV SLO
Krimovke poražene v Koprivnici

Krimovke, ki se ukvarjajo s precejšnjimi zdravstvenimi težavami, so tokrat zatajile predvsem v napadu, kjer je bilo preveč zapravljenih žog in zgrešenih strelov.

Hrvatice od začetka v prednosti
Trener Tone Tiselj je tekmo začel z Jeleno Grubišić v vratih, Ljudmilo Bodnjevo na položaju krožne napadalke, Tamaro Mavsar in Carmen Martin na krilih ter Linneo Torstenson, Susann Müller in Nino Wörz na zunanjih položajih.
Gostiteljice so prek razpoložene Žane Čović hitro povedle z 2:0, a v nadaljevanju tudi same delale napake. Podravka je sicer po dveh zaporednih zadetkih Mirande Tatari v 14. minuti prvič povedla za tri zadetke (8:5), kar pa gostij ni zmedlo in so izid poravnale. Tik pred odmorom je Anita Gaće svoji ekipi znova priigrala prednost treh golov (14:11).

Za nameček še poškodba Bodnjeve
Ob novi ljubljanski dvominutni kazni je Čovićeva že s svojim sedmim golom v 39. minuti Krim potisnila še malce dlje od želenega razpleta (19:14), pet minut pozneje pa je Vesna Milanović Litre povišala na 22:16 in praktično že odločila zmagovalca. Krim je povrhu vsega v Koprivnici namesto točk dobil še novo članico na seznamu poškodovanih. Sredi tekme je morala z igrišča kapetanka Bodnjeva.

Ljubljančanke so v 1. krogu prejšnjo nedeljo v Stožicah premagale Cluj z 28:27, čez teden dni pa v Ljubljano prihaja Györi.