Zoran Jovičič je moral igro zapustiti v 27. minuti. Foto: MMC RTV SLO
David Špiler
David Špiler se je poškodoval že na začetku tekme. Foto: MMC RTV SLO

Vodilne tri ekipe so zmagale, kar pomeni, da ima Cimos Koper pred Gorenjem točko, pred Celjem Pivovarno Laško pa pet točk naskoka.

V Kopru v znamenju sedemmetrovk
Derbi kroga je bil v dvorani Bonifika, kjer je Koper ugnal četrtouvrščeni Prevent s 34:29. V prvem polčasu sta se ekipi ves čas izmenjavali v vodstvu. Na tribunah je završalo v 27. minuti, ko je Zoran Jovičič izvajal sedemmetrovko. Žoga je končala v glavi vratarja Gašperja Jelena, sodnika pa sta Jovičiču pokazala rdeči karton. V nadaljevanju so se ježki najbolj približali na 22:20, proti koncu tekme so gostitelji brez težav zadržali prednost. Koper je 10 zadetkov dosegel s sedemmetrovkami (izvajal jih je 12).

Prvake muči zdaj še poškodba Špilerja
Celje Pivovarna Laško je na gostovanju v Ribnici slavila z 31:23. V vratih slovenskih prvakov je blestel Aljoša Rezar, ki je ubranil kar 21 strelov. Posebej uspešen je bil pri sedemmetrovkah, saj so gostitelji iz te prvine dosegli le en zadetek od šestih poskusov. Zaradi poškodbe ni igral Edi Kokšarov. Listi poškodovanih se je pridružil David Špiler, ki si je zvil gleženj.

Čupić trgal mrežo Slovana
Gorenje ni imelo težav v Ljubljani, kjer je z 32:25 padel Slovan. Strelec tekme je bil Ivan Čupić z 11 zadetki.