V finalu rokometne navdušence čaka prava poslastica med najmočnejšima ekipama na svetu. Foto: EPA
Norveške navijačice
Norveške rokometašice imajo vsestransko podporo rojakov in rojakinj. Foto: EPA

Svetovne prvakinje Rusinje so že v prvem polčasu opravile z Romunkami (17:8). Ljudmila Postnova je bila nezaustavljiva in je dosegla 9 zadetkov. V drugem polčasu so varovanke Trefilova zanesljivo ohranile visoko prednost (30:20).

Evropske prvakinje z več dela
Skandinavke so imele več dela z Nemkami, ki se niso predale niti pri zaostanku za šest golov v 26. minuti. Nemčija je pred zaključkom tekme celo povedla s 27:26, a so Norvežanke preprečile presenečenje (33:30). Najboljša strelka srečanja je bila Nemka Grit Jurack z 12 goli, medtem ko so imele evropske prvakinje več razpoloženih strelk.

Se bodo Rusinje Norvežankam maščevale za lanski poraz na EP-ju v Stockholmu?