Na derbiju desetega kroga rokometne Lige Siol so Prule 67 s 26:25 doma premagale Gorenje iz Velenja. Ljubljančani so dvakrat vodili s po sedmimi goli prednosti, a so se Velenjčani vselej pobrali.
Derbi v Ljubljani je imel še posebno težo, saj so rokometaši iz Velenja napovedali, da prihodnje leto nameravajo igrati v Ligi prvakov. Prulčani pa so že v uvodu pokazali, da ne bodo dovolili presenečenja. V 10. minuti so vodili še s 6:2, v 20. minuti pa so dosegli največjo prednost na tekmi (12:5).

Velenjčani so se pobrali in z delnim izidom 6:2 na odmor odšli s tremi goi zaostanka. V drugem delu se je zgodba ponovila. Prule so povedle s 21:14, Gorenje pa se ni predalo- Sledil je niz gostov, ki so z delnim izidom 8:1 izenačili na 22:22.

Končnico so bolje odigrali izkušenejši Ljubljančani, ki prednosti dveh golov (25:23) do konca niso več zapravili.

Trimo TRebnje se je proti Celjanom upiral le v prvem polčasu, nato pa so aktualni državni prvaki vzeli vajeti v svoje roke in brez težav osvojili zmago.