Izključitev Toskiča ni bila usodna za Celjane. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Ormožani so prišli do izenačenja (1:1), nato pa so v domači Rdeči dvorani vajeti v svoje roke prevzeli Velenjčani in gostom drugega gola niso dovolili vse do osme minute (7:2), tretjega pa do 15. minute. Zaradi velike prevlade je domači trener Branko Tamše že v prvem polčasu ponudil priložnost nekaterim mlajšim igralcem. Blestel je Matevž Skok z osmimi obrambami, strelsko razpoložena sta bila Aleksandar Stanojevič in Rok Šimič vsak s po tremi zadetki.

Drugi polčas je ponudil nadaljevanje dominacije "os", ki so prednost še povečale ob izključitvah Korparja in Roka Žurana. Učinkovit napad in granitna obramba sta spravljala v obup Ormožane, ki so morali priznati prepričljivo premoč vodilnemu moštvu državnega prvenstva.

Novomeščani prevzeli pobudo
Celjani so "domačo" tekmo odigrali v Novem mestu in se precej namučili s Krko. Novomeščani so prevladovali ves prvi polčas in držali prednost dveh ali treh zadetkov. Na odmor so Krkaši odšli s prednostjo +3 (15:18).

Drugi del se je začel podobno kot prvi, preobrat se je zgodil, ko je kazen 2 x 2 minuti dobil Toskič. Ker je že imel eno izključitev, je to pomenilo rdeči karton. Krka tega ni znala kaznovati, Celjani pa so odlično zadevali. Po izključiti Alema Toskiča so Celjani prvič na tekmi izenačili (21:21), nato pa povedli in povečali vodstvo na +3. Pet minut pred koncem so se Krkaši še enkrat približali na zadetek (25:26), a Celjani niso več dovolili spremembe.