Skok je blestel v vratih Gorenja. Foto: MMC RTV SLO

Gorenje je kmalu prišlo do treh golov prednosti, a se Ribničani niso predali in razliko zmanjšali (8:7). Sledile so minute Gorenja, ki je z delnim izidom 3:0 ušlo gostom. Ribničani so se ponovno približali. Po izključitvi Klemna Cehteta in Roka Šimiča so "ose" prišle do večje prednosti. Blestela sta Matevž Skok z desetimi obrambami in Cehte z štirimi zadetki.

V drugem delu so gostje pritisnili in se približali (19:17), sledile so minute Velenjčanov (22:18). Gorenje je nadaljevalo v visokem ritmu, razlika je naraščala (29:22 v 48. minuti). Zaradi velike razlike je dal trener Branko Tamše priložnost vsem "osam", ki še naprej ostajajo neporažene.

Obrambe Lesjaka naredile razliko
Do zanesljive zmage so prišli tudi Celjani v Slovenj Gradcu. V prvem delu so imeli Pivovarji pobudi, kljub temu si niso priigrali večje prednosti. V drugem delu je Miro Požun v vrata pnamesto Mirka Aliloviča poslal Urbana Lesjaka, ki je v prvih desetih minutah drugega polčasa zbral sedem obrambam, kar je zadostovalo, da so si Celjani priigrali šest zadetkov prednosti.