Velenjčani so sijajno odprli dvoboj in po treh minutah vodili s 3:0, a gostitelji so v naslednjih sedmih minutah naredili delni izid 6:0 in zaostanek treh golov spremenili v prednost (6:3).
Po spektakularnem uvodu je bilo nadaljevanje manj turbulentno, v prvem polčasu so bili v prednosti ves čas rokometaši iz dežele suhe robe, ki so si najvišjo prednost priigrali v 18. minuti, ko so povedli za štiri gole (11:7), na veliki odmor pa odšli s prednostjo dveh zadetkov (15:13).

Ribničani povedli s 27:23
Izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so z dobrim uvodom v drugo polovico tekme v 40. minuti izenačili na 19:19. Nato so na igrišču znova zagospodarili gostitelji in v 53. minuti povedli s 27:23, a ose se niso predale.

Odločilni zadetek zabil Uroš Knavs
V naslednjih dveh minutah so naredile delni izid 3:0 in se približale na 26:27, v izjemno razburljivi in živčni končnici pa so se končne zmage vendarle veselili domači rokometaši. Odločilen gol za vodstvo z 28:26 je v predzadnji minuti dosegel Uroš Knavs.

Šest golov Puclja in Verdinka
V ribniški ekipi sta bila najučinkovitejša Jan Pucelj s šestimi in Blaž Nosan s petimi goli, v velenjski pa Matic Verdinek s šestimi in Domen Tajnik s petimi zadetki.

Ribničani so s četrto zmago na vrhu lestvice ujeli Celjane, ki so že sredi tedna z 32:20 premagali Krko.