Rokometaši Celja so imeli napad za vodstvo s 27:28, a so ga zapravili, na drugi strani pa je tekmo odločil Stipe Mandalinić. Foto: www.alesfevzer.com

Derbi je sekundo pred koncem odločil Stipe Mandalinić, ki je zadel z devetih metrov. Najboljši strelec Celja je bil Blaž Janc z devetimi zadetki.

Prvi polčas so slovenski prvaki dobili s 13:15. V 12. minuti je Zagreb pri 7:6 še zadnjič vodil, potem pa predvsem zaradi sedemminutne strelske suše gledal Celjane v hrbet. Tilen Kodrin je v zadnjih sekundah prvega polčasa zadel za 13:15.

V nadaljevanju so bolje začeli rokometaši Celja. Po ukradeni žogi in uspešnem protinapadu je Blaž Janc zabil svoj šesti gol in prednost povišal na tri zadetke (15:18). Toda veselje ni dolgo trajalo, saj je Zagreb v 41. minuti izid izenačil in v 48. minuti po zadetku Josipa Valčiča povedel s 23:21.

Sledil je nov preobrat. Miha Zarabec in Gal Marguč sta izpeljala protinapad za izenačenje na 24, David Razgor pa je v 54. minuti spet poskrbel za celjsko vodstvo (24:25), ki ga je slabih pet minut pred koncem še povišal Porlas Babarskas (24:26).

V 57. minuti je Igor Vori zapravil kar dva protinapada za izenačenje na 26, a je bil tudi zagrebški gol kot zaklet. Lovro Jotić je vendarle izenačil izid (26:26), David Razgor pa je dosegel zadnji zadetek za Celje (26:27). V finišu so bili spretnejši igralci Zagreba, po prekršku Babarskasa sta zadostovali dve sekundi, da je Mandalinić z razdalje premagal Urbana Lesjaka.

Tekmeca sta se zadnjič srečala pred dvema mesecema, ko je v Ligi prvakov Celje Zagreb (takrat še s trenerjem Veselinom Vujovićem) premagalo s 30:28.