Pajovič je bil najboljši slovenski strelec. Foto: RTV SLO
Ivano Balić
Balić je prevzel odgovornost na svoja ramena. Foto: EPA

V Pulju so si domačini prednost priigrali ob koncu polčasa, ko so povedli s 14:10. Slovenci so jih vztrajno lovili in v 50. minuti prek Aleša Pajoviča tudi izenačili (22:22).

Sicer pa selektorja nista razkrila vseh orožij. Slovenski je tako Sergeju Rutenki, možu odločitve na prejšnjih dveh tekmah, namenil le nekaj minut ... Njegov hrvaški kolega pa ni mogel računati na poškodovana Blaženka Lackovića in Petra Metličića.

V drugi današnji tekmi je Madžarska s 34:30 ugnala Nemce. Zmagovalci turnirja so Hrvatje, Slovenija pa je druga.

HRVAŠKA - SLOVENIJA 27:25 (14:10)
Sulić 7, Balić 5, Šprem 3; Pajovič 8, Jovičič 7, Kavtičnik in Zorman po 2, Gajič, Kozlina, Mlakar, Natek, Oštir in Vugrinec po 1.

MADŽARSKA - NEMČIJA 34:30 (18:13)

SLOVENIJA - MADŽARSKA 33:32 (16:17)
HRVAŠKA - NEMČIJA 25:31 (14:17)

SLOVENIJA - NEMČIJA 33:32 (16:16)
HRVAŠKA - MADŽARSKA 33:30 (17:18)

Končni vrstni red: Hrvaška in Slovenija po 4, Nemčija, Hrvaška in Madžarska po 2 točki.