Uroš Zorman je uspešno poveljeval soigralcem. Foto: EPA
Gorazd Škof
Matjaž Mlakar
Rokometaši slavili tudi v Skopju

Varovanci Kasima Kamenice so izpolnili obljubo in s hrabro igro utišali dvorano Kale ter zlahka ubranili prednost s prve tekme v Mariboru (28:33). Nastop na Norveškem, ki bo že sedmi na turnirju najboljših reprezentanc "stare celine", kljub številnim odpovedim (Pajovič, Vugrinec, Rutenka, Brumen, Kavtičnik, Lubej) ni bil ogrožen niti v enem trenutku.

Sedemmetrovke Makedoncev 1/7
Po izenačenem prvem polčasu (16:16) so Slovenci v nadaljevanju vseskozi vodili, največ za štiri v 40. minuti (22:18). V vratih je blestel Gorazd Škof, ki je domačim kot za šalo branil "zicerje", vključno s sedemmetrovkami. Makedonci so od sedmih izkoristili le eno.

Kapetan prvi strelec
Uroš Zorman v Mariboru ni zadel, tokrat pa je bil pravi vodja. Poleg podaj, ki so "imele oči", je bil s sedmimi goli najboljši strelec reprezentance. Zorman ni samo prodiral, ampak je tudi pokazal, da še zna zadeti tudi z razdalje. Končni izid je prav v zadnji sekundi postavil Luka Žvižej.

Špiler pohvalil moštveno igro
"Za to generacijo je to velik uspeh, saj je makedonska reprezentanca zelo močna. Ključ do zmage je bila kolektivna igra in vesel sem, da smo kljub vsem pritiskom zmagali tudi v Skopju," je tekmo ocenil David Špiler.

ISLANDIJA - Srbija 42:40 29:30
V odebeljenem tisku je izid prvih tekem.

Zmagovalci so se uvrstili na EP, ki bo med 17. in 27. 1. 2008 na Norveškem. Francija, Španija, Danska, Hrvaška, Nemčija, Rusija in Norveška so že uvrščene.