Ivezičeve fante pred odhodom v Švico čaka le še ena tekma. Foto: EPA
Renato Vugrinec
Renato Vugrinec je prvi zadel z igre. Končna statistika je pokazala, da je od šestih strelov mrežo zatresel dvakrat. Foto: RTV SLO

Dva tisoč gledalcev v Tivoliju je videlo medel začetek varovancev Slavka Iveziča, ki so že po 11 minutah zaostajali z 1:5. Slovence je v igri držal Zoran Jovičič, ki je do 4:6 zadel tri sedemmetrovke. Iz igre je sicer prvi zadel Renato Vugrinec.

Vodstvo v 25. minuti
Gostitelji so prvič povedli v 25. minuti, ko je Uroš Zorman zadel za 10:9. SČG je na odmor odšel s prednostjo 13:14. Tudi v drugem polčasu nobeni ekipi ni uspelo povesti za več kot dva zadetka.

Ključno je bilo obdobje med 43. in 56. minuto, ko so svetlo modri po zaostanku z 20:21 povedli s 30:26. Tekmeca se bosta še enkrat pomerila v soboto. Tekma bo v Celju.

SLOVENIJA - SRBIJA IN ČRNA GORA 31:29 (13:14)
Jovičič 6, Pajovič in Zorman po 5, Gajič in Lubej po 3, Natek, Rutenka in Vugrinec po 2, Backovič, Kavtičnik in Žvižej po 1; Milosavljević 6, Kojić, Toskić, Sudžum in Muratović po 3.