Celjani so se sredi polčasa prebudili in prevzeli vajeti igre v svoje roke. Foto: RTV SLO
Drago Vuković
Organizator Gorenja Drago Vuković je s komolcem v obraz zadel Edija Kokšarova, ki je nato okrvavljen obležal na tleh. Foto: RTV SLO
Dragan Gajič
Dragan Gajič je prepričan, da Celjani letos še niso pokazali, česa so zmožni. Foto: RTV SLO
Derbi zanesljivo Celjanom

V 9. minuti srečanja se je poškodoval motor celjske ekipe Edi Kokšarov, ki mu je Drago Vuković med prodorom razbil ustnico, zaradi česar je močno krvavel in ni mogel nadaljevati srečanja. V drugem polčasu pa se je še huje poškodoval Luka Dobelšek, ki si je v enem izmed dvobojev zlomil nogo.

Vabimo vas, da fotografije ali videoposnetke dogajanja pred derbijem, med njim in po njem prenesete na Moj splet ali pa nam jih pošljite na naš elektronski naslov mmc-sport@rtvslo.si.

Uvod derbija je pripadel Velenjčanom, ki so imeli pobudo in večinoma vodili za gol ali dva. Po četrt ure so Celjani prvič povedli (8:7), potem ko je Mirsad Terzić uspešno izvedel sedemmetrovko. Nato so varovanci Kasima Kamenice samo še stopnjevali ritem in si do odmora priigrali šest zadetkov naskoka (17:11).

V drugem delu so gostitelji z obrambami Gorazda Škofa in hitrimi protinapadi rutinirano pripeljali srečanje do konca, saj se ose po nesreči starejšega od bratov Dobelšek niso mogle zbrati in niso resneje ogrozile celjskega vodstva.

Zahteven spored
Derbi je bil nekakšna uvertura v konec tedna, ko obe ekipi čakata pomembni tekmi v Ligi prvakov. Gorenje v soboto gosti Bosno, Celjani pa v nedeljo igrajo pri nemškem Gummersbachu.