Sergej Rutenka Foto: RTV Slo

Koprčani so pred 1.300 gledalci v dvorani Bonifika z izjemo zaostanka s 6:8 vodili 59 minut. Še v 51. minuti so imeli štiri zadetke prednosti (31:27). Po izenačenju na 34:34 je zadnji zadetek za lanske evropske prvake dosegel Rutenka.

Gostitelji so imeli še nekaj sekund časa za remi, vendar je prodor Damirja Doborca z grobim prekrškom zaustavil Jure Natek. Na igrišču je prišlo do prerivanja vseh igralcev obeh ekip, sodnika pa sta pokazala kar tri rdeče kartone: Urošu Rapotcu pri domačih ter Natku ter Urošu Zormanu pri gostih.

Presenečenji sta se res zgodili v Ormožu, kjer je Jeruzalem s 33:27 prekinil niz desetih zaporednih zmag Preventa, in v Škofji Loki, kjer je Termo s 34:25 ugnal trebanjski Trimo. Velenjčani so pričakovano slavili na Hrpeljah s 36:27.